פרשיות ופרישות. מדור מהנעשה במושבתנו, גיליון אוגוסט

שמועות ראשונות החלו להשמע על פרישתו של הררי מהחיים הציבוריים במושבה ועל כי החל לשקול את העניין ברצינות>>

 

פרשיות ופרישות: מדור "מהנעשה במושבתנו", גיליון אוגוסט.

"השמועות על מותי היו נכונות אך מוקדמות" מיוחסת האמירה לסופר מארק טווין. שמועות ראשונות החלו להשמע על פרישתו של הררי מהחיים הציבוריים במושבה ועל כי החל לשקול את העניין ברצינות. חברי מרכז מפלגתו מאזורנו וממחנהו המזוהה עם מירי רגב, מתחילים ללחש כי הררי יעשה מעשה רצבי, חבר מפלגתו מתל-מונד, שהבין כי תחקירים הופכים לבדיקות ואלו עלולות להתפתח לחקירות ומיהר לפרוש.

הררי כבר בילה עשרות שנים בכלא, מצדו החופשי של הסורג, ואין לו כל כוונה להסתכן בצדו האחר. "אני 40 שנה, 45 שנה משרת ציבור. הייתי מפקד כלא תל-מונד, הייתי מפקד כלא רמלה… לא דבק בי רבב" – אמר הררי לכתב תאגיד השידור הציבורי אורן אהרוני, עת הבין כי הרבב שכבר הופיע בתחקיר עיתון כלכליסט חוזר ומופיע גם בתחקיר טלוויזיוני בתאגיד השידור הציבורי, ומאיים זו הפעם לדבוק. "מודה ועוזב ירוחם" ביקש הררי רחמים. אולי באמת עוזב. אולי לא. נדמה כי השמועות, המחשבות והלחישות מוקדמות מדי, אך לא אחת מדובר בנבואה המגשימה את עצמה ויוצרת דינמיקה.

בחודש תמוז חם. במושבה השנה חם יותר. ביום שני בערב שודר התחקיר הטלוויזיוני בסדרה "ארץ עיר", הררי בו נראה מבולבל, לחוץ, מנסה להקטין את הפרשה ובעיקר להסתתר מאחורי חברי מועצתו, המהנדס, השמאי והיועצת המשפטית (הזכורה מהיעוץ המשפטי הטראנס-אטלנטי מרחובות העיר ניו-יורק). "למחרת כשאני צפיתי בשידור, רציתי לראות איך היתה… ופתאום קלטתי, ואי… ישר הודעתי, מידי, עוד בבוקר, היא היתה…. היועצת המשפטית, בארצות הברית. הערתי אותה ב-04:00 לפנות בוקר…"

לפי חישוב השעות, כנראה התעורר מאוחר באותו הבוקר. לפעמים עדיף לישון. לפעמים הגרסאות… בחלוף יומיים משידור התחקיר, נצפתה תנועה חריגה בבנין המועצה, ובשעה בלתי שגרתית (לקראת השעה 23:00 בלילה), היתה דלת המועצה פתוחה לרווחה ורכב מסוג טויוטה ראב 4 בצבעי שחור לבן חנה בחניית הנכים בחזית הבניין. בואו נקווה של היו אלה "השרברבים" של ניקסון.

***

מצוקת החניה במרכז המושבה עלתה בחודש יולי גם לסדר יומה של המועצה, הפעם בדמות תב"ר לשיקום גן איתמר ובניית חניה בתוכו. מחאת העסקים, התושבים ועיתון "במושבה" הניעה את המועצה לפעולה בנושא. אך הפעולה בה בחרה המועצה: לשוב ולפתוח לחניית רכבים חלק מגן איתמר – גן הזיכרון, הנה פעולת פתרון מבישה. מבישה בחוסר המעוף ובזגזוג (פתיחה, סגירה מבוהלת ופתיחה מחדש מבוהלת לא פחות), אך יותר מכך מבישה במישור הערכי מוסרי. אין חצי פגיעה בזכרון החללים. אנחנו לא נעז לחנות שם.