מוציאות לאור. מהנעשה במושבתנו, גיליון אוקטובר.

בראשיתו של ספטמבר, פרץ לחייה המנומנמים של מושבתנו מיזם תחקירים מקומי...

בראשיתו של ספטמבר, פרץ לחייה המנומנמים של מושבתנו מיזם תחקירים מקומי. מטובות בנותיה של המושבה – ובוודאי מהמוכשרות שבכותבות קבוצות הפייסבוק המקומיות – אזרו עוז ויזמו פינת תחקירים. "משולחן של המוציאות לאור" נקרא המיזם. המיזם – אשר שמו מתכתב באירוניה סרקסטית עם פינתו השבועית של הררי – מהווה חידוש מרענן, אמיץ ויותר מכך חשוב, להגברת השקיפות והשמירה על טוהר המידות הציבורי במושבה.

בתחקיר הראשון, נחשפה פרשה המתגלגלת תחת פני השטח ומתחת לתשומת הלב הציבורית כבר שנים רבות. מסתבר, כי במשך שנים, זוכה פעם אחר פעם, חברת "פרסום לבנון" במכרז המועצה המקומית: "לאספקה, התקנה, תחזוקה, תפעול ולמתן זכויות פרסום על מתקני פרסום וריהוט ברחבי הישוב אבן יהודה". עוד נחשף כי פרסום לבנון הנה חברה בבעלותה של מרב לבנון, אשר הררי הוא בן דודתה… פעילים במטה הבחירות של הררי בשנת 2008, זוכרים את הגב' לבנון עוד מקמפיין זה, ואת תרומתה לקמפיין בדמות שלטים ופרסומים שונים. אל דאגה, משנת 2008 חלה התיישנות. בדבר תרומות לקמפיינים מאוחרים יותר, לא התקבלה במערכת כל אינדיקציה. שלטי "פרסום לבנון" מלווים אותנו וקורצים אלינו ברחבי המושבה כבר שנים מספר.

פרסום הפרשה, עורר סערה זוטא בקבוצות הפייסבוק המקומיות, ואילץ את יו"ר ועדת המכרזים וסגנית ראש המועצה – לימור גיל שני, להתייחס לנושא שלא בטובתה ושלא מרצונה. אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי. לימור, אשר בית גידולה הפוליטי והמילייה החברתי שלה מקדש את טוהר המידות, הבינה כי התעלמות שוב לא באה בחשבון. אך לבושתנו, גם עימות ציבורי ערכי-מוסרי ומתבקש עם הררי, מבחינתה, אף הוא לא בא בחשבון. לימור בחרה בדרך השלישית. וכמו היתה ביורוקרטית ולא שליחת ציבור נבחרת – פנתה, קיבלה ופרסמה תגובה מבישה וטכנית פרי עטה של היועמ"ש קדמי. ובעצם לימור באמת לא שליחת ציבור נבחרת. ככל "תשעת הגמדים" – חברי "רשימתו המוסכמת", גם לימור היא בעצם "משוריינת". ולכן, שוב, שותקת אף היא את "שתיקת הכבשים".

נוסיף ונעקוב אחר מיזם השקיפות וטוהר המידות של "המוציאות לאור". מידע אודות פרשות נוספות כבר נשלח לשולחנן, מתושבים מספר, וזה נבדק על ידן בכובד הראש המתבקש.

***

"כמי שעובדת לצידך יחד כבר שנים רבות אני יכולה להעיד שמתגלות ביננו הרבה מאוד מחלוקות ואת כולן אנחנו פותרים בדרכי נעם ובהדברות, לאורך כל הדרך אתה נוהג בשקיפות מלאה, הוגנות ודרך ארץ, אני לא מכירה אדם ישר ורגיש ממך בפוליטיקה המקומית בפרט והישראלית בכלל…" כך (לא פחות) כתבה חברת המועצה מי-גל אבינועם להררי בתגובה לפוסט המסכנות אותו פרסם. מכאן כבר לא תצמח לנו אלטרנטיבה מנהיגותית. מי-גל השתעשעה עד לפני חודשים מספר בפנטזיות על ראשות המועצה. אחרי פרסום שכזה, שנה לפני בחירות, אין עוד היתכנות להתמודדותה כנגד "הישר והרגיש בפוליטיקה המקומית בפרט והישראלית בכלל".

היא לא היתה היחידה. "…אין לי ולו בדל של ספק ביושר וביושרה שלך ואני יודעת כי כל פעולותיך כראש המועצה, נעשות כשטובת הישוב והאינטרס הציבורי לנגד עיניך! אל נא תפול רוחך. אוהבת אותך ומחבקת אותך" החזיקה אחריה והתפייטה חברת סיעתו שיר אידלסון.

חברי פרלמנט בולטים ממפלגת הבעת' הסורית התקשרו ללמוד.